dowiedz się wiecej

Szkolenia operatorów - Kurs operatora dźwigu / żurawia  / podnośnika koszowego

Ponad 30 lat prowadzenia działalności usługowej dźwigami i podnośnikami samochodowymi pozwoliło mi zdobyć ogromne doświadczenie w sprawnym i bezpiecznym wykonywaniu tego odpowiedzialnego zawodu.

Postanowiłem podzielić się tym doświadczeniem z ludźmi, którzy chcieliby być w przyszłości dobrymi operatorami.

Program szkoleń ułożony został w porozumieniu z UDT (Urząd Dozoru Technicznego). Szkolenia najczęściej prowadzę osobiście na kilku maszynach pokazując różne rozwiązania i różnice między nimi.

Główny nacisk kładę na bezpieczeństwo i kulturę pracy. Do każdego kursanta podchodzę indywidualnie biorąc pod uwagę jego zdobyte wcześniej doświadczenie.

Każdy, nawet pojedynczy uczestnik kursu kierowany jest od razu na egzamin i po jego zdaniu dostaje uprawnienia operatora.

Przy większej ilości chętnych istnieje możliwość przeprowadzenia kursu u klienta.

Zapraszam do skorzystania z mojego doświadczenia.

Czas szkolenia  zależy od zdolności technicznych kursanta, a cena wynosi od 1600 do 3000 zł. Jest możliwość szkolenia indywidualnego

Janusz Bęza

Co obejmuje kurs na operatora żurawia/podnośnika?

Z pewności zastanawiasz się, jak zagadnienia będę podejmować z uczestnikami kursu na opretora. Wśród omawianych tematów znajdują się takie kwestie jak:

 • budowa żurawia,
 • czynności pracownika przed, w trakcie oraz po pracy,
 • wiadomości obejmujące zakres ładunkoznawstwa,
 • szeroko rozumiana tematyka BHP dotycząca obsługi żurawia samojezdnego,
 • nauka jazdy, a także manewrowania osprzętem,
 • wiadomości o Dozorze Technicznym.

Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna prowadzona jest przeze mnie osobiście, a program szkolenia zatwierdzony jest przez Urząd Dozoru Technicznego. Ponieważ sam jestem operatorem, to wiem jakie niebezpieczeństwa czekają na budowach Jeżeli szukasz specjalisty zajmującego się szkoleniem nowych pracowników — zapraszam do skorzystania z mojego doświadczenia- chętnie się nim podzielę

Gwarantuję porcję przydatnej wiedzy oraz konkretnych umiejętności, które uczestnicy będą mogli wykorzystać podczas codziennego wykonywania swoich obowiązków. Oferuję kurs na żurawia samojezdnego dla osób indywidualnych, jak również grup. Mogę dojechać do wskazanej firmy i tam przeprowadzić zajęcia.

Zapisz się na kurs operatora dźwigu i zyskaj nowe uprawnienia

Pracownicy budowlani mający uprawnienia do obsługi żurawi samojezdnych mogą liczyć na dość wysokie zarobki. Z tego względu — jeśli marzysz o lepiej płatnej, interesującej pracy — weź udział w moim szkoleniu i dowiedz się, jak działa żuraw/podnośnik koszowy. Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób indywidualnych, jak i firm. Ze swojej strony zapewniam niezbędny sprzęt oraz przekazanie uczestnikom spotkań wszelkich niezbędnych do zaliczenia egzaminu informacji. Zachęcam do zapisów na wolne terminy poprzez maila lub telefonicznie.

Kurs na operatora żurawia samojezdnego

Urządzenia dźwignicowe takie jak żurawie samojezdne znacznie usprawniają prace przeładunkowe i montażowe. Te mobilne maszyny z wychylnym wysięgnikiem oraz wciągarką na podwoziu umożliwiają podnoszenie ciężkich materiałów na wysokość nawet 60 metrów. Zapotrzebowanie na operatorów dźwigów tego typu stale rośnie, ponieważ obecnie wykorzystuje się je w bazach transportowych, zakładach produkcyjnych, portach i na składowiskach odpadów. Oferuję kompleksowy kurs obsługi żurawia samojezdnego oparty na programie zgodnym z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego. W trakcie spotkania między innymi:

  uczę prawidłowego odczytywania tabel  udźwigu maszyny,
 • uczę jak korzystać z zawiesi, jak przeliczać obciążenie w zależności od kąta
 • tłumaczę pojęcie stateczności urządzenia – podpowiadam też jak nie dopuścić do przewrócenia dźwigu,
 • uczę płynności pracy, wygaszania wahań, oraz przekazuję doświadczenie swojej pracy operatora
 • wyjaśniam, jak powinna wyglądać współpraca z hakowymi.

Oferowany przeze mnie kurs na żurawia samojezdnego składa się także z części praktycznej. Podczas niej natomiast wszelka wiedza teoretyczna zostaje wykorzystana oraz utrwalona. Po zakończonym szkoleniu, a następnie zdaniu egzaminu każdy z uczestników otrzymuje uprawnienia obsługi żurawia samojezdnego.

Podnośnik koszowy – kurs

Według klasyfikacji Urzędu Dozoru Technicznego podnośnik koszowe, znane również pod nazwą zwyżek, to samojezdne podesty ruchome. Ze względu na to, że służą do transportu osób, materiałów oraz narzędzi na stanowiska pracy są one niezbędne w wielu firmach świadczących usługi na wysokości. Ich obsługa wymaga wyobraźni i dużej odpowiedzialności, dlatego uprawnienia do ich legalnego eksploatowania zyskują jedynie kompleksowo przeszkolone osoby.

Kto może zapisać się na kurs na podnośniki koszowe?

Na kurs operatora dźwigu zapraszam osoby pełnoletnie posiadające wykształcenie co najmniej zawodowym. Nie jest wymagane prawo jazdy do zdobycia uprawnień operatora. Do zapisów zachęcam zarówno początkujących, jak i zainteresowanych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z podnośnikami koszowymi. Zachęcam do zdobywania nowych kwalifikacji!